İzmir Operatör Dr Ebru Durmuş

Meme Büyütme ( Silikon Protez veya Kendi Yağı İle )

Memeler kadının beden görünümde fiziği tamamlayan yapılardır. Yapısal olarak değişik nedenlerle küçük olabilir. Biri diğerinden daha küçük, asimetrik olabilir. Doğumsal olarak bir tanesi hiç olmayabilir. Her iki memenin eşit hale getirilmesi yada hacminin arttırılması için, günümüzde, silikon protezler kullanılmaktadır. Meme protezleri, meme şeklinde hazırlanmış balona benzer yapılardır. Yuvarlak ve anatomik denilen damla şeklinde olanları mevcuttur. Silikon protezlerin dış yüzeyi çok ince olmakla birlikte dış darbelere oldukça dayanıklıdır. Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında ameliyathanede yapılır. Koltukaltı veya meme başı kenarından ameliyat yapılır. Daha sonra doğum yapmak, çocuk emzirmek isteyenlerde, bekarlarda ve meme başı duyusunun kaybolmasını istemeyenlerde koltuk altından protez yerleştirilir. Protezle meme büyültme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten, onları yaşama daha bağlı hale getiren bir ameliyattır.

 

GÖĞÜSTE İZSİZ MEME BÜYÜTME AMELİYATI

Koltuk altında derinin çizgilerinin üzerinden 3-4cm kesilerek, göğüs altına doğru cep hazırlanır ve meme protezi bu cebe yerleştirilir. Bu yol ile silikon meme protezi özellikle kas altına yerleştirilirse enfeksiyon riski ciddi anlamda azalır. Koltuk altındaki ameliyat izi derinin katlanma çizgilerinin içinde olduğundan dolayı zaman içinde kaybolup gider. Bu yolla yapılan ameliyatın süt bezlerine zararı yoktur. Bu nedenle bekar veya bebek sahibi olacak ya da göğüs dokusu olmayanlarda meme büyütme izsiz olarak koltuk altından yapılabilinir.

Ameliyat tekniği 3 şekilde gerçekleşir; Aşağıdaki tabloda 3 teknik karşılaştırılmıştır.

 

MEME BAŞI ÇEVRESİ

MEME ALTI KIVRIMI

KOLTUK ALTI

Meme başı uyuşukluğu

OLABİLİR OLMAZ OLMAZ

Emzirme problemi

OLABİLİR OLMAZ OLMAZ

Göğüs üzerinde ameliyat izi

OLABİLİR OLABİLİR OLMAZ

Meme Küçültme ( Reduction Mammoplasty )

Estetik meme küçültme ameliyatı, kadının dış görünümünü düzeltmek amacıyla yapılan kozmetik ameliyatlardan biri gibi gözükmekle birlikte aslında estetik değil rekonstrüktif bir ameliyattır. İriliğe bağlı sarkık bir meme, kadında sırt ve boyun ağrılarına neden olabilir, kamburluğa yol açabilir. Sütyenin kol sinirlerine baskı yapmasına bağlı uyuşmalar olabilir. Nefes almada güçlük çekilebilir. Estetik meme küçültme ameliyatında büyük olan meme dokusu kişinin vücut ölçülerine göre yeniden şekillendirilir. Fazla meme dokusu ve üzerindeki deri çıkartılır. Meme başı olması gereken yere taşınır. Estetik meme küçültme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten onları yaşama daha bağlı hale getiren, özellikle kadının giyim tarzını kolaylaştıran bir ameliyattır.

Meme Dikleştirme ( Mastopexy )

Memeler değişik nedenlerle sarkık hale gelebilir. Meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla gevşeyebilir. Kilo değişikliklerine, emzirmeye ve yerçekimi etkisine bağlı olarak meme dokusu ile etrafını saran deri zarfı arasında uyumsuzluk olabilir. Sonuçta adeta içi boş görünümlü sarkık meme ortaya çıkabilir. Estetik meme dikleştirme ameliyatında, sarkık haldeki meme dokusu yeniden şekillendirilir, fazla deri çıkartılır. Meme başı olması gereken yere getirtilir. Kişinin vücud ölçülerine uygun olarak meme tekrar oluşturulur.

   

İzmir Özel Myra Polikliniği Facebook Sayfası Algoritma Web Tasarım ve Programlama İzmir

BAŞA DÖN

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/ebrudurmus/domains/ebrudurmus.com/public_html/meme-estetigi.php:6) in /home/ebrudurmus/domains/ebrudurmus.com/public_html/altform.php on line 1 Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/ebrudurmus/domains/ebrudurmus.com/public_html/meme-estetigi.php:6) in /home/ebrudurmus/domains/ebrudurmus.com/public_html/altform.php on line 1

BİLGİ FORMU

 
Adınız Soyadınız :
Telefonunuz :
E-posta Adresiniz :
Güvenlik kodu : 919LFJ  
Gizlilik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum  
Myra Estetik, kullanıcıların Myra Estetik www.ebrudurmus.com sitesi üzerinden ilettikleri kişisel bilgilerini, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında, üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

Kişisel bilgiler, ad soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup kısaca Gizli Bilgiler olarak anılacaktır.

Myra Estetik www.ebrudurmus.com, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesinde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır.

Myra Estetik www.ebrudurmus.com, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.
Myra Estetik www.ebrudurmus.com, gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, Myra Estetik www.ebrudurmus.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Myra Estetik www.ebrudurmus.com'un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Myra Estetik www.ebrudurmus.com.